Skip to content

Spiralizer Kenwood – Test i przegląd

Dla niektórych gotowanie to prawdziwa męka, ponieważ wszystko trzeba robić ręcznie i jest to bolesne. Łatwo jest spędzać godziny w kuchni, gdy nie masz odpowiednich urządzeń. Aby Ci pomóc i maksymalnie skrócić czas gotowania, niektórzy projektanci opracowali praktyczne urządzenie do codziennego użytku. To krajalnica do warzyw przeznaczona głównie do usuwania wszystkich wybranych warzyw, Kenwood Spiralizer.

Zalety i wady krajarki do warzyw Kenwood Spiralizer

  • Piękny i kompaktowy design
  • Praktyczne urządzenie
  • Zintegrowany system bezpieczeństwa
  • Łatwość użycia
  • Łatwa konserwacja
  • Dobra moc
  • przystępny stosunek jakości do ceny
  • Trochę głośno
  • Pojemnik o małej pojemności
  • Brak funkcji automatycznego wyłączania

Piękny i kompaktowy design

Oprócz wydajności, której szukamy w krajalnicy do warzyw, chcielibyśmy, aby była również reprezentacyjna. Z przyjemnością odnajdujemy tę jakość w maszynie Kenwood Spiralizer, która jest nie tylko mocna, ale także bardzo atrakcyjna. Kolory, które to urządzenie ma idealnie pasować do każdego blatu. Jest to całkowicie białe urządzenie z kilkoma zielonymi liniami, które służą jako dekoracja. Pojemnik jest przezroczyste szkło i zauważamy logo projektanta zaznaczone na czarno na górze urządzenia.

Jeśli chodzi o wymiary, Kenwood Spiralizer jest raczej kompaktowy i bardzo lekki, dzięki czemu zmieści się w najmniejszej kuchni. O wymiarach 20,2 x 14,8 x 36,6 cm i 1,85 kg ze względu na wagę można go nawet zabrać ze sobą wszędzie i pomóc w podróży. Jego wielkość jest ograniczona i można ją przechowywać w dowolnym pomieszczeniu w domu.

Praktyczne urządzenie

Ponieważ sposób krojenia warzyw do posiłków wpływa na smak i konsystencję potraw, to urządzenie jest bardzo ważne. W przyjemny sposób możesz zmienić swoje stare przyzwyczajenia i dodać coś nowego do codziennych potraw. Krajalnica do warzyw Spiralizer firmy Kenwood jest bardzo poręczna i pomaga w krojeniu różnych owoców i warzyw we wszystkich kształtach i rozmiarach. To użytkownik wybiera formę, jaką chce nadać swojemu jedzeniu zgodnie ze swoimi potrzebami. Jest naprawdę bardzo praktyczny i dzięki ostrze ze stali nierdzewnej on posiada, cięcia kończą się sukcesem za każdym razem. Możesz pokroić warzywa w spaghetti, tagliatelle, pappardelle lub spiralę, tak naprawdę zależy to od tego, jakie danie chcesz ugotować. Dzięki tej maszynie oszczędzasz dużo czasu, a gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością każdego dnia.

Zintegrowany system bezpieczeństwa

Kenwood Spiralizer jest wyposażony w silny system bezpieczeństwa, który zapobiega rozpryskiwaniu się żywności na blacie. Wyposażony jest w miskę, która szczelnie się zamyka i nie przepuszcza żadnych składników. Wiemy, ile warzyw może podskoczyć we wszystkich kierunkach, gdy tylko ostrze maszyny zacznie działać. Dzięki tej misce bezpieczeństwa Twój blat zawsze pozostanie czysty po każdym użyciu maszyny. Jednak lepiej jest trzymać miskę podczas pracy maszyny, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Łatwość użycia

Ręczne krojenie warzyw to bolesne zadanie dla każdego. Nie tylko zajmuje to trochę czasu, ale ramię szybko się męczy, zwłaszcza gdy trzeba pokroić dużą ilość warzyw. Użytkownicy mają do dyspozycji kilka maszyn, które na co dzień ułatwiają to zadanie. Ale Kenwood Spiralizer jest wyjątkowy, ponieważ jest łatwy w użyciu, szybki i łatwy w obsłudze. Każdy może go używać; oczywiście zabrania się pozostawiania go w zasięgu małych dzieci.

Cóż, jeśli Kenwood Spiralizer jest tak łatwy w użyciu, to dlatego, że nie jest wyposażony w kilka przycisków sterujących, jak ma to miejsce w przypadku innych maszyn. Ma tylko jednego. Jest to wielofunkcyjne, ponieważ pozwala zarządzać wszystkimi możliwymi prędkościami cięcia w kilku operacjach. To jest z tego pojedynczy przycisk włączyć, zmienić biegi i wyłączyć maszynę. Zadanie z tą maszyną jest uproszczone na wszystkich poziomach.

Łatwa konserwacja

Każda maszyna wymaga dbałości, aby pozostawała w dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli lubisz te proste i łatwe w czyszczeniu urządzenia, spodoba Ci się również Kenwood Spiralizer, ponieważ jest równie łatwy w utrzymaniu. Nie ryzykujesz skaleczenia palców, myjąc ostrze ostrza ręcznie. To urządzenie, którego są wszystkie akcesoria można myć w zmywarce. Oznacza to, że po użyciu wystarczy włożyć miskę, stożki i popychacz do zmywarki oraz maszynę, która zajmie się resztą. Część, w której znajduje się silnik, należy po prostu wyczyścić czystą, suchą szmatką bez użycia wody, aby nie uszkodzić silnika. Konserwacja tej maszyny jest tak szybka i łatwa, że ​​ułatwi ci to zadanie. Poza tym nie ma wielu akcesoriów, więc możesz poczuć ulgę.

Dobra moc

Jedyny przycisk, który ma ta krajalnica do warzyw, może sprawić, że niektórzy użytkownicy uwierzą, że jest to urządzenie bez wydajności. Mimo to Kenwood Spiralizer to dość potężna maszyna, która kroi warzywa z kilkoma różnymi prędkościami. Tylko za pomocą tego przycisku można zmieniać prędkości podczas pracy urządzenia. Ta krajalnica do warzyw radzi sobie nawet z najtrudniejszymi warzywami i tnie bez wysiłku w zaledwie kilka minut. Ponadto wyposażony jest w silnik o mocy ok 50 watów co pozwala mu obracać się z pełną prędkością, aby rozbić dowolne warzywo. Ta moc pomaga nadać warzywom różnorodną konsystencję bez najmniejszego wysiłku. Moc urządzenia polega na tym, że ostrze szybko kroi warzywa i szanuje żądany rozmiar.

Niedrogi stosunek jakości do ceny

Cena robotów kuchennych jest często niedostępna, ponieważ przekracza budżet wielu użytkowników. Znalezienie maszyny, która dobrze spełnia swoje funkcje i jest niedroga, jest rzadkością na rynku. Kenwood Spiralizer jest wyjątkowy, ponieważ jest niedrogi i bardzo wygodny. Poza tym jest wydajny a funkcje, które wykonuje, są w stanie zadowolić dużą liczbę użytkowników. Z pewnością ma najlepszy stosunek jakości do ceny na rynku, jeśli spojrzeć na jego możliwości. Projektant tego urządzenia naprawdę pomyślał o wszystkich rodzinach. Każdy może wejść w posiadanie tej maszyny bez ryzyka nadmiernych wydatków. Nie trzeba też czekać specjalnie na sprzedaż, aby go kupić, ponieważ cena sprzedaży jest dość niska.

Trochę głośno

W kuchni zawsze hałasuje i nikt nie może temu zaprzeczyć. Jeśli to nie dźwięk patelni, to jest to działające urządzenie: blender, blender, siekacz itp. Rzadko zdarza się zobaczyć w 100% ciche urządzenie kuchenne, a jednak wszyscy tego potrzebują; ponieważ z powodu hałasu gotowanie staje się irytujące i bolesne. To prawda, że ​​Kenwood Spiralizer nie sprawi Ci dźwiękowych niedoli, ale mimo wszystko jest trochę hałaśliwy. Nie przyciąga zbytniej uwagi, a jeśli zamkniesz drzwi kuchenne w trakcie pracy, istnieje duża szansa, że ​​nie zostaniesz usłyszany z drugiego końca salonu. Dźwięk, który emituje podczas uruchamiania i podczas całej pracy, jest bardzo mało uciążliwy. Nie jest jeszcze idealny, ale nie jest też zbyt niepokojący. Do codziennego użytku najlepiej położyć go na tkaninie o określonej grubości, aby wytłumić dźwięk.

Pojemnik o małej pojemności

Oto kryterium, które będzie dla Ciebie prawdziwym problemem, ponieważ zbyt mały pojemnik nie będzie w stanie pomieścić dużej ilości jedzenia. Jeśli jesteś w dużej rodzinie, będziesz musiał poszukać pliku kolejna krajalnica do warzyw, ponieważ Kenwood Spiralizer ma małą miskę do krojenia wielu warzyw. Rzeczywiście miska tej maszyny ma tylko 0,5 litra i jest mała, gdy konieczne jest zrobienie warzyw dla kilkuosobowej rodziny. Dzięki misce tego urządzenia będziesz musiał jej używać kilka razy, aby przygotować warzywa na duży posiłek. Jest to jednak potężna maszyna, która ułatwia codzienne życie, nawet jeśli jej miska nie ma dużej pojemności. Wszystko zależy od użytkownika, bo jeśli nie masz problemu z kilkakrotnym używaniem, to nadal istnieje idealne urządzenie.

Brak funkcji automatycznego wyłączania

Funkcja automatycznego wyłączania pozwala użytkownikowi zajmować się innymi zajęciami podczas pracy urządzenia i wyłącza się po zakończeniu. Jest to zaleta, której niestety nie zobaczysz w Kenwood Spiralizer, ponieważ nie jest on wyposażony w tę technologię automatycznego wyłączania. Jest to krajalnica do warzyw, którą musisz kontrolować przez cały czas pracy. To od Ciebie zależy, kiedy chcesz go zatrzymać, w zależności od tekstury, jaką chcesz uzyskać na swoich warzywach. Szkoda, bo urządzenie z funkcją automatyczną jest dużo bardziej praktyczne i nie wymaga obecności użytkownika przy nim.