Skip to content
Dom

Tydom 1.0 – Testy i recenzje

Czy znasz koncepcję domu podłączonego lub inteligentnego z aplikacjami, które automatyzują dom? W przeciwnym razie wiedz, że jest to nowa technologia wciąż nazywana automatyką domową. Ten zestaw technik stosowanych w budynkach umożliwia sterowanie różnymi systemami, podsystemami domów i firm. Coraz więcej ludzi używa aplikacji automatyki domowej do zdalnego sterowania swoimi domami. Rzeczywiście, zaabsorbowani presją życia, wielu boryka się z wieloma problemami w swoich firmach (nadmierne zużycie energii) lub w swoich domach (niepewność spowodowana kradzieżą, brak komfortu). Dlatego zwracają się do aplikacji automatyki domowej, która może pomóc im rozwiązać te problemy. Dziś Automatyka domowa Delta Dore Tydom 1.0 wydaje się działać dla wielu. Dlaczego by tego nie wypróbować.

Zalety i wady automatyki domowej Tydom 1.0 firmy Delta Dore

  • Pilot
  • Scentralizowane zarządzanie oświetleniem
  • Optymalne bezpieczeństwo w domu
  • Oszczędzanie energii
  • Szerokie pole działania
  • Bardzo praktyczna aplikacja
  • Stosunkowo wysoka cena
  • Zależność od technologii
  • Bezpieczeństwo zostało zakwestionowane
  • zamknięte protokoły

Zdalne sterowanie

Komfort to jedna z najważniejszych rzeczy dla każdego człowieka. Dlatego wraz z postępem technologicznym zawsze dążymy do osiągnięcia maksymalnego komfortu. Aplikacja Delta Dore Tydom 1.0 pomaga w tym kierunku, poprawiając komfort życia w domu lub biurze. Dzieje się tak dzięki opcji zdalnego sterowania. Pozwala to niemal w czasie rzeczywistym radzić sobie z określonymi sytuacjami (zapomnienie o zgaszeniu światła, utrata kluczy do domu itp.). Dzięki tej skrzynce możliwe jest zatem zaprogramowanie określonych funkcji systemu automatyki domowej poprzez ten interfejs, który jest podłączony do podłączonych urządzeń. Wtedy możesz włączyć ogrzewanie, aby po powrocie poczuć przyjemne ciepło, otwierać i zamykać okiennice bez konieczności chodzenia po domu.

Wystarczy zaprogramować i jednym kliknięciem okiennice zamkną się podczas Twojej nieobecności. Ta strona jest bardzo ważna zimą, zwłaszcza gdy zapomnisz zamknąć okiennice. Nie będzie to już problemem, ponieważ nie tylko możesz zaplanować zamknięcie go na rozsądną porę dnia, ale także zarządzać ciepłem w tym domu. Jest to również zaleta dla osób starszych, które mają trudności z poruszaniem się. Dzięki temu mogą, siedząc na swoim krześle, zarządzać wszystkimi podłączonymi urządzeniami w domu.

Scentralizowane zarządzanie oświetleniem

To scentralizowane zarządzanie polega, w przypadku automatyki domowej i aplikacji Tydom 1.0 firmy Delta Dore, na możliwości korzystania przez użytkowników z jednego narzędzia do sterowania całym oświetleniem w domu lub miejscu pracy. Na przykład w szkole zauważamy, że wielu uczniów rzadko wyłącza światło po zajęciach. Co jest prawdziwym problemem, gdy pojawiają się rachunki za media. Nie musisz się już martwić, ponieważ za pomocą przycisku dostosowujesz sytuację i światła są wyłączone.

Optymalne bezpieczeństwo w domu

Tydom 1.0 firmy Delta Dore zapewnia rozwiązanie automatyki domowej, które chroni Twoją prywatność. Twoje dane osobowe będą bezpieczne i pozostaną w skrzynce za jej pośrednictwem Domowa chmura. Jest to dysk twardy umieszczony w pudełku, który rejestruje wszystkie ustawienia. Możesz go używać, gdy nie ma Cię w domu i nadal chcesz mieć dostęp do swoich poleceń. To pudełko sprawia, że ​​Twój dom jest jeszcze bezpieczniejszy. Instalacja alarmu lub kamer to proces od kilku lat. Ale urządzenia antywłamaniowe są coraz bardziej wyrafinowane (monitoring wideo, alarmy itp.).

Połączony z centrami monitorowania lub na smartfona, skracają czas reakcji w przypadku incydentu. W ten sposób możesz interweniować bezpośrednio, oglądając monitoring wideo lub gdy alarm sygnalizuje włamanie lub coś niezwykłego. Dlatego ten alarm odstraszy potencjalnych włamywaczy, zapobiegnie pożarom i nie tylko.

Oszczędzanie energii

Temat oszczędzania energii dotyka codziennego życia każdego. Osoba fizyczna lub prawna, o tym mówimy. Energia jest dobrem rzadkim i cennym, niezależnie od tego, czy jest używana do ogrzewania naszego domu, czy do przemieszczania się. Oszczędności energii odpowiadają zmniejszeniu zużycia energii. W budownictwie oszczędności te koncentrują się głównie na zastosowaniach w budynku do ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji pomieszczeń … Skrzynka automatyki domowej Tydom 1.0 firmy Delta Dore dzięki podłączonym urządzeniom pozwala zmniejszyć zużycie energii. Producent wie, ile rachunek za prąd obciąża domowy budżet. Dzięki niemu Twój rachunek za prąd może być zmniejszona nawet o 10%. Jak? ”Lub„ Co?

Inteligentne domy zoptymalizować działanie termostatów, klimatyzatory i wszystko, co jest związane z oświetleniem. Możliwość zarządzania naszymi urządzeniami na odległość (z dala od domu) jest zatem źródłem obniżenia rachunków za prąd. W ten sposób ten system automatyki domowej może regulować temperaturę systemu grzewczego podczas nieobecności właścicieli, regulować temperaturę w każdym pomieszczeniu, wyłączać światło … Dodatkowo wyświetla szczegółowe zużycie według użytkowania (ogrzewanie, ciepło i zimno woda, gaz, gniazdka itp.) i generuje jego historię według dnia, tygodnia, miesiąca, roku. W ten sposób można łatwo ocenić swoje zużycie i zdecydować się na jego zmniejszenie, aby uniknąć wysokich rachunków.

Szerokie pole działania

To Box może obsługiwać zdalne zarządzanie plikami 10 bramek automatyki domowej. Jest to zatem zarządzanie wieloma lokalizacjami. Wygodne, zwłaszcza gdy jesteś wielu właścicieli. Umożliwia również zarządzanie do 32 odbiorników ogrzewania rozłożonych na 8 stref, 32 odbiorniki oświetlenia tworzące nastroje świetlne, 32 odbiorniki do rolet i żaluzji, 32 odbiorniki do automatyki np. Bram garażowych, tworzenie do 16 scenariuszy upraszczaj codzienne czynności, takie jak wyłączanie wszystkich świateł w domu, gdy wychodzisz, i wreszcie 4 kamery wewnętrzne lub zewnętrzne. Komunikacja jest bezprzewodowa ze wszystkimi produktami Delta Dore i ma zasięg radiowy do 300 mw wolnej przestrzeni.

Bardzo praktyczna aplikacja

Aplikacja automatyki domowej Tydom 1.0 firmy Delta Dore to aplikacja łatwa do nauczenia, prosta w instalacji i dostosowywalna. Ten jest podłączony do skrzynki ADSL przez kabel Ethernet i do sieci przez kabel zasilający. Te dwa kable są dostarczane z, aby umożliwić szybką instalację, później połączenie z modułami będzie bardzo proste. Całe zarządzanie pudełkiem Tydom 1.0 odbywa się z poziomu aplikacji mobilnej dostępnej na iOS lub Android. To dzięki temu możesz kontrolować swój sprzęt

Jego praktyczność jest również pomyślana, ponieważ integruje technologię bezprzewodową. Dzięki temu nie będziesz musiał kopać dziury ani burzyć ściany, aby poprowadzić kabel. Najemcy, którzy chcą mieć podłączony dom, wybiorą bezprzewodowy, aby łatwo zabrać go ze sobą w dzień przeprowadzki. Jest to aplikacja konfigurowalna dzięki bibliotece ikon lub bezpośrednio ze zdjęciami pomieszczeń w domu. Ponad wszystko, ta aplikacja może być używany ze smartfonem lub tabletem. Nie ma potrzeby posiadania dodatkowego urządzenia. Okazuje się więc, że korzystanie z niego jest dziecinnie proste.

Wysoki koszt

Dla wielu ludzi automatyka domowa pozostaje droga. Dom z dostępem do internetu wymaga prawdziwej inwestycji, ponieważ niektóre systemy automatyki domowej są stosunkowo drogie. Należałoby zadać sobie trud kupienia całego sprzętu, zainstalowania go na miejscu, utrzymania go w celu uzyskania optymalnego wyniku. Można to zrozumieć, ponieważ po tych instalacjach masz tę zaletę, że oszczędzasz energię. Również w przypadku sprzedaży Twój dom, jego cena jest również wysoka. Poza tym jest to bezpłatna aplikacja.

Zależność od technologii

Aplikacja automatyki domowej Delta Dore Tydom 1.0 zależy całkowicie od narzędzia internetowego, gdy chcesz uzyskać dostęp do domu z określonej odległości. W przypadku awarii sieci jest to katastrofa, ponieważ nie ma już połączenia. Musi też istnieć stały prąd elektryczny, ponieważ bez niego nie będziesz w stanie kontrolować swojego domu.

Bezpieczeństwo zostało zakwestionowane

Jej charakter bezpieczeństwa można podważyć w przypadku nowych systemów piractwa danych. Dzięki temu haker może przejąć kontrolę nad Twoim domem, hakując Twoje dane. Rzeczywiście, niektórzy ludzie, kupując automatykę domową, nie zawracają sobie głowy resetowaniem hasła, aby je zmienić, a przy połączonych obiektach w trybie Wi-Fi hakowanie staje się bardzo łatwe. Aby ograniczyć ten efekt i zachować bezpieczną zakładkę tej aplikacji, zaleca się zmianę haseł aplikacji automatyki domowej bezpośrednio po zakupie. Konieczne byłoby wówczas wybranie unikalnego i skutecznego hasła.

Zamknięte protokoły

Pudełko Delta Dore Tydom 1.0 nie ma otwartych protokołów do innych rozwiązań automatyki domowej. Jest więc narzucany przez pewne urządzenia. Nie jest kompatybilny z Homekit ani Google Home (w tej chwili). Tutaj powinieneś upewnić się, że używasz wszystkich kompatybilnych produktów Delta Dore (TYBOX, CALYBOX, TYXIA, TYXAL).