Skip to content
Dom

Piec na drewno Invicta – test i przegląd

Korzystanie z komina znika wraz z ruchem ulicznym ze względu na jego niepraktyczną i niebezpieczną tradycyjną metodę, którą zapewnia swoim użytkownikom. Producenci ulepszyli tę technikę ogrzewania, łącząc piece na drewno, które są znacznie bezpieczniejsze, a także bardzo dekoracyjne w domu. To jest jak Piec na drewno Invicta który jest modelem kompatybilnym z każdym typem domu i który zapewnia użytkownikom niesamowity komfort ogrzewania. Dlaczego nie wypróbować tego innowacyjnego pieca wyposażonego w kilka nowych technologii, które chronią Cię przed kilkoma problemami sanitarnymi podczas ogrzewania domu.

Opinie „za” i „przeciw” pieca na drewno Invicta

  • Doskonała moc grzewcza
  • Dobra długość kłody
  • Elegancki i estetyczny wygląd
  • Łatwość instalacji
  • Dobry stosunek jakości do ceny
  • Gwarantowany komfort w domu
  • Duży i ciężki jig
  • Obsługuje tylko drewno
  • Tylko na zimę
  • Dostarczane bez akcesoriów

Doskonała moc grzewcza

To urządzenie jest w stanie zaoferować swoim użytkownikom długie i długotrwałe spalanie przez kilka godzin dzięki dużej mocy roboczej. Aby było jasne, jest to piec na drewno, który działa z solidnym i solidnym silnikiem, który zapewnia mu moc 12 KW aby ogrzać Twoją przestrzeń. Ta moc jest więcej niż wystarczająca, aby urządzenie bez problemu mogło ogrzewać pomieszczenia mieszkalne o powierzchni kilku metrów kwadratowych. Dzięki temu ten piec na drewno Invicta ma wydajność prawie 75% na powierzchni mieszkalnej, którą codziennie nagrzewa. Możesz być pewien, że bez względu na to, jak zimno jest na zewnątrz, z tym piecem zawsze będzie przyjemna temperatura w Twoim domu. Zapewni miękkość i długotrwałe ciepło w całej przestrzeni życiowej, zarówno dużej, jak i małej.

Dobra długość kłody

Piec na drewno Invicta to model wykorzystujący spalanie drewna do ogrzania całego domu. Zaletą tego urządzenia jest to, że jest wystarczająco szeroki w środku, aby pomieścić długie kłody. Stosowanie długich kłód jest bardzo ważne i korzystne, ponieważ są one trudne do wykończenia w przeciwieństwie do bali o małych rozmiarach. Długość kłód obsługiwanych przez ten piec wynosi 60 cm i jest to długość, która długo ogrzeje Twój dom, zanim się skończy. Ten rozmiar dziennika pomaga również w procesie napełniania urządzenia. Im dłużej trwa wykańczanie polana, tym więcej wolnego czasu masz przed rozpoczęciem napełniania pieca nowymi polanami.

Elegancki i estetyczny wygląd

Chociaż najważniejszą rzeczą w piecu na drewno jest wydajność i moc, jaką zapewnia, dla oczu zawsze przyjemnością jest posiadanie atrakcyjnego urządzenia w domu. Projektant tej maszyny wziął więc pod uwagę również estetykę tego pieca na drewno Invicta. Jest dość elegancki z wykończenia w kolorze antracytu i 100% żeliwa. Jego kolor jest całkowicie szary i posiada przezroczystą szybę, przez którą widać palące się drewno. To bardzo estetyczna maszyna, która może być przedmiotem dekoracji w Twoim mieszkaniu. Co więcej, jego kolor pozwala łatwo wtopić się w bryłę i pasować do każdego rodzaju dekoracji w każdym domu. To urządzenie, które można wszędzie zabrać dzięki dyskretnej i niepowtarzalnej kolorystyce.

Łatwość instalacji

W przypadku pieca na drewno Invicta możesz pomyśleć, że potrzebujesz dużej pomocy technicznej i profesjonalnej, aby go zainstalować w swoim domu. Jednak to nie wszystko, jest to urządzenie, które można idealnie zainstalować samodzielnie bez uprzedniego zbadania okoliczności. Najpierw jest dostarczany zdemontowany i to Ty go skonfigurujesz, po prostu wykonując następujące czynności podręcznik użytkownika z którym jest dostarczany. Ten przewodnik jest bardzo przejrzysty i łatwy do naśladowania, aby z powodzeniem złożyć urządzenie bez żadnych trudności. Dodatkową korzyścią jest to, że niniejsza instrukcja zawiera wszystkie środki bezpieczeństwa i instrukcje, których należy przestrzegać w celu prawidłowego użytkowania pieca na drewno Invicta. Po zakończeniu montażu możesz odłożyć urządzenie i zacząć cieszyć się jego zaletami.

Dobry stosunek jakości do ceny

Ogólnie rzecz biorąc, urządzenia, które są solidne, solidne i mają dobrą wydajność, są przez większość czasu zbyt drogie pod względem ceny. Dlatego dużym zaskoczeniem jest dla nas fakt, że ten piec na drewno Invicta nie podąża za wieloma, a szczególnie wyróżnia się na tle innych modeli. Tutaj mamy do czynienia z piecem na drewno o dużym potencjale, ale dostępnym i dostępnym dla każdego bez wyjątku. Przyglądając się bliżej temu, co jest w stanie zrobić na co dzień w domu, możemy powiedzieć, że ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dlaczego nie skorzystać z tej maszyny, która jest nadal dostępna dla wszystkich budżetów. Gdy projektant poda go do wiadomości publicznej, z pewnością zauważy wzrost ceny i może już nie być dla Ciebie dostępny.

Gwarantowany komfort w domu

W środku zimy zimno jest wysokie na wszystkich poziomach i każdego dnia stawia każdego w niewygodnej sytuacji. Jedyne, o czym myślisz na co dzień, to znalezienie się w ciepłym miejscu z przyjemnym powietrzem do oddychania i zapomnienie o zimnej pogodzie na zewnątrz. To właśnie na tym poziomie piec na drewno Invicta zwraca całe swoje znaczenie, ponieważ oferuje użytkownikom prawdziwy komfort. Dzięki temu urządzeniu w Twoim domu masz gwarancję ciepła na co dzień zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Pomimo wielkości Twojego salonu, ten piec na drewno będzie w stanie go ogrzać i zapewnić Ci komfort, jakiego potrzebujesz na co dzień. To posiada wąż odpływowy na całej wysokości, dzięki czemu dym ucieka i pozostawia w pomieszczeniu tylko tyle ciepła, ile jest potrzebne.

Duży i ciężki jig

Ten piec na drewno Invicta na pewno nie pozostanie niezauważony w Twoim domu i to nie ze względu na swój design, ale raczej imponujące rozmiary. To urządzenie o wymiarach 850 x 770 x 492 mm, które będzie musiało być ustawione na środku Twojego salonu. Potrzebujesz do tego miejsca, aby urządzenie po zainstalowaniu nie utrudniało Ci ruchów i przejazdu. Dodatkowo będziesz musiał radzić sobie z jego dużą masą 144 kg i jest naprawdę ogromna, aby ułatwić Ci poruszanie się z maszyną. Pomimo ogromnej łatwości montażu, jakie oferuje, jest to urządzenie, którego nie będziesz mógł nosić samodzielnie. Pomoc będzie potrzebna podczas ustawiania maszyny, ponieważ możesz zrobić sobie krzywdę, jeśli spróbujesz samodzielnie podnieść ten piec na drewno Invicta.

Obsługuje tylko drewno

Do ogrzania salonu na rynku dostępne są urządzenia pozwalające na zastosowanie węgla drzewnego, pelletu lub drewna wg projektu producenta. Ale ten piec na drewno Invicta nie daje użytkownikowi wyboru, ponieważ jest przeznaczony głównie do pracy wyłącznie z drewnem. Podczas gdy niektóre urządzenia pozostawiają konsumentowi wybór, aby umieścić materiał palny, który z łatwością stwierdza, że ​​Invicta wymaga od Ciebie. Pamiętaj, że masz do czynienia z urządzeniem, które obsługuje tylko drewno i będzie wymagało wysiłku, aby zawsze mieć je w domu. Żaden inny materiał nie będzie w stanie normalnie funkcjonować w tym urządzeniu i nie pozwoli mu ogrzać Twojego domu. Jest to wymóg, który może utrudniać korzystanie z tego urządzenia przez niektórych użytkowników.

Tylko na zimę

Piec na drewno Invicta ma zapewnić ciepło tylko w okresie zimowym, kiedy wszędzie świeci świeżość. Jest to zatem zakup, którego będziesz używać tylko przez cały rok. Po powrocie lata piec na drewno Invicta nie będzie dla Ciebie przydatny. Będziesz musiał odłożyć go na bok, aby zacząć korzystać z urządzenia chłodzącego. To dodatkowo potwierdza fakt, że jest to nieporęczne urządzenie, ponieważ pozostanie na środku twojego salonu przez cały czas, nie będąc używany. Istnieją jednak już urządzenia dwufunkcyjne, które latem są w stanie zapewnić ciepło i chłód na czas. Ale tak nie jest w przypadku tego urządzenia i będziesz musiał zadowolić się pomocą, jaką będzie w stanie udzielić ci zimą.

Dostarczane bez akcesoriów

Aby korzystać z tego pieca na drewno Invicta normalnie potrzebujesz drewna opałowego i rury wydechowej, która zostanie zainstalowana na górze urządzenia w celu odprowadzenia dymu. Są to akcesoria, które zwykle towarzyszą większości pieców na drewno. Ale problem z tym modelem polega na tym, że występuje samodzielnie i bez żadnych akcesoriów. Od razu możemy zrozumieć, że projektant pozostawia użytkownikom ciężar znalezienia akcesoriów, których potrzebują do tego urządzenia. Mimo to kupowanie urządzenia i nadal wydawanie dodatkowych pieniędzy na jego akcesoria jest uciążliwe. Chociaż konsumentowi nie jest łatwo znaleźć akcesoria kompatybilne z urządzeniem, którego sam nie zaprojektował.