Skip to content
Dom

Bird DP1 – Test i przegląd

Gra na fortepianie jest dla wielu rozpraszająca, ale jest również korzystna dla organizmu gracza, a nawet dla jego życia towarzyskiego. Rzeczywiście, gra na pianinie pozwala na jednoczesną pracę z kilkoma częściami ciała i tego właśnie aspektu wielu z was jeszcze nie odkryło. Dlatego nauka gry na pianinie jest dużo bardziej popularna niż nauka jakiegokolwiek innego instrumentu. Jeśli uczysz się gry na fortepianie również w szkole, absolutnie potrzebujesz modelki w domu, aby po lekcjach u profesjonalisty ćwiczyć samodzielnie w domu. Zalecamy Ptak DP 1, ponieważ jest to kompletny fortepian z uproszczonymi kontrolkami, aby nie zmylić tych, którzy wciąż się rozwijają.

Opinie „za” i „przeciw” fortepianu Bird DP 1

  • Solidne wykończenia
  • W zestawie gniazdo słuchawkowe
  • W zestawie akcesoria
  • Klawiatura wielomodowa
  • Zintegrowana instrukcja obsługi
  • Przesuwana osłona
  • Zbyt ciężki i nieporęczny
  • Plastikowa klawiatura
  • Wysoka cena sprzedaży

Solidne wykończenia

Jakość fortepianu jest rozpoznawalna po solidności jego wykończeń, ponieważ jest to urządzenie, które będzie stale poruszane i musi być odporne na wstrząsy. Dlatego pianino Bird DP 1 jest bardzo popularne wśród użytkowników, ponieważ ma naprawdę solidne wykończenia, które mogą służyć przez długi czas. Kiedy przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, że jest to fortepian, który nie wygląda jak urządzenie dla początkujących. Jest wyposażony w wykończenia z palisandru, bardzo solidnego materiału, co również dodaje elegancji designowi tego fortepianu. Możesz więc być spokojny, ponieważ jest naprawdę wytrzymały i stabilny. To jest dokładnie to, czego potrzebuje rodzina, ponieważ każdy znajdzie przyjemność z siedzenia i ćwiczeń na nim. Może towarzyszyć Ci przez cały czas nauki bez zadrapań na jej wykończeniach.

W zestawie gniazdo słuchawkowe

Zaletą posiadania pianina w domu jest to, że możesz odtwarzać muzykę z dużą głośnością i cieszyć się nią w pełni. Kiedy jesteś amatorem, bardzo przyjemnie jest słyszeć, jak grasz przez cały dzień i dać znać sąsiadom, że robimy postępy w nauce. Tylko, że czasami gra na pianinie z głośnością może zmylić niektórych. Możesz mieć ochotę na zabawę, gdy masz drzemkę członka rodziny lub sąsiada, który nie chce, aby mu przeszkadzano.

Nie musisz się martwić, bo to problem, który projektant rozwiązał, wkładając gniazdo słuchawkowe do pianina Bird DP 1. Jest to bardzo korzystne dla wszystkich pianistów, ponieważ nikt nie będzie w stanie. Więcej przeszkadza ci w grze z powodu hałasu. Aby nie skrzywdzić osób w pobliżu, wystarczy podłączyć słuchawki do urządzenia i grać w ciszy. Jest to również przydatne, gdy nie masz jeszcze ręki i wstydzisz się, że usłyszysz grę

W zestawie akcesoria

Ogólnie mówiąc, fortepiany to urządzenia, które nie działają samodzielnie i do prawidłowego użytkowania wymagają pewnych akcesoriów. Wszystko zależy jednak od modelu, który chcesz kupić, ponieważ niektórzy projektanci po zakupie urządzenia pozostawiają konsumentom poszukiwanie kompatybilnych akcesoriów. Jednak z Bird DP 1 wszystko jest proste, producent zadał sobie trud, aby bezpośrednio zintegrować wszystkie akcesoria niezbędne do jego użycia w pudełku dostawczym.

Tak więc, gdy tylko kupisz pianino, masz prawo do statywu, aby wygodnie ustawić go na podłodze, a takżepasująca ławka do koloru urządzenia. Dzięki tej czarnej ławce będziesz mógł usiąść przed fortepianem i mieć optymalny komfort grania przez cały dzień bez zarzutu. Będąc początkującym, naprawdę potrzebujesz tej ławki, abyś mógł efektywnie skoncentrować się na klawiszach urządzenia.

Klawiatura wielomodowa

Fortepian Bird DP 1 to model uznawany za przeznaczony głównie dla początkujących, chociaż niektórzy profesjonaliści nadal go używają. Z tego powodu nie jest zaprojektowany jak wszystkie inne fortepiany z nieco bardziej skomplikowanymi klawiszami. W tym modelu projektant zintegrował dynamiczną klawiaturę z prawie 88 klawiszy półważonych, aby umożliwić graczowi większą swobodę i większy wybór podczas nauki.

Ponadto największą zaletą jest zintegrowanie z tymi klawiszami kilku trybów, aby użytkownik mógł na stałe zmieniać pożądany dźwięk zgodnie z jego oczekiwaniami. Dlatego wszyscy początkujący mogą wybrać grę w trybie normalnym, śpiewanym, palcowym lub tryb podziału. Wszystkie te opcje wybierane są tylko za pomocą klawiatury fortepianu, konfiguracji, która ułatwi jej codzienne użytkowanie.

Zintegrowana instrukcja obsługi

Zaprojektowany przede wszystkim jako pianino dla początkujących, Bird DP 1 jest bardzo łatwy w użyciu, ale aby uczynić go jeszcze bardziej dostępnym, projektant umieścił instrukcję obsługi w pudełku dostawy. To bardzo ważne kryterium i dobrze jest o nim nie zapomnieć, bo nawet jeśli już ułatwiło początkującym prosta konfiguracja, w przypadku takiego urządzenia zawsze mile widziana jest instrukcja obsługi. Jest to bardzo przejrzysta i szczegółowa instrukcja, zawierająca wszystkie informacje niezbędne do pierwszego użycia.

Bardzo ważne jest, aby nie zaniedbywać tej instrukcji, nawet jeśli masz już całą wiedzę, której szukasz na temat fortepianu, ponieważ zawiera ona kilka wskazówek dotyczących powierzchownego rozwiązywania problemów z urządzeniem. Ten fortepian jest więc niezbędnym urządzeniem w domu, aby bez problemu zagrać całą rodzinę podczas małych przyjęć, a jeszcze lepiej podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Przesuwana osłona

Klawiatura fortepianu jest zawsze chroniona, przez co prześwitują tylko stopy fortepianu. Ta ochrona pomaga chronić klawiaturę przed płynami lub wstrząsami, gdy nie jest używana, zwłaszcza gdy jest to delikatny model. To, co różni się w zależności od fortepianu, to metoda stosowana do ochrony tej klawiatury. Niektórzy producenci używają osłony ochronnej, podczas gdy inni po prostu używają płytki, aby położyć ją na klawiaturze. Ale projektant tego modelu Bird DP 1 wybrał nieco bardziej oryginalną metodę ochrony klawiatury. Jest to przesuwana osłona, umieszczony tuż nad klawiaturą, które przesuwasz do przodu po zakończeniu korzystania z urządzenia. Jest to bardzo wygodna metoda, łatwa i szybka w wykonaniu, każdy może ją wykonać bez potrzeby proszenia o pomoc.

Zbyt ciężki i nieporęczny

Oczywiście, jeśli chodzi o fortepian, każdy spodziewa się zobaczyć urządzenie bardzo duże i na tyle ciężkie, że może je nosić jedna osoba. Tak jest w przypadku tego modelu, jest on dość ciężki i niełatwo go przenosić, gdy jesteś sam. Przy wadze 42 kg zgadzasz się ze mną, że potrzeba kilku dużych ramion, aby móc go przenosić z jednego miejsca na drugie. Najlepszą rzeczą do zrobienia byłoby wybranie w domu miejsca przeznaczonego wyłącznie na pianino, tak aby można było grać codziennie bez konieczności noszenia go ze sobą.

Najtrudniej byłoby też przede wszystkim znaleźć dla niego dużą przestrzeń, bo oprócz tego, że jest ciężki, jest to urządzenie o bardzo dużych gabarytach, które nie nadaje się do domów o ograniczonej przestrzeni. Przed zakupem tego urządzenia musisz najpierw upewnić się, że Twój dom jest łatwo dostępny do transportu w pomieszczeniu i że masz wystarczająco dużo miejsca, aby umieścić je w rogu domu bez tworzenia bałaganu.

Plastikowa klawiatura

Niestety klawiatura tego urządzenia Bird DP 1 jest dużym problemem, ponieważ jest wykonana z plastikowych wykończeń. Mimo że jest to fortepian dla początkujących, solidna i trwała klawiatura nadal najlepiej pasowałaby do tak pożądanego modelu na rynku. Szkoda, bo z plastikową klawiaturą dźwięk nie jest już zbyt dobry postrzegane, ponieważ tworzywo sztuczne całkowicie modyfikuje reprodukcję dźwięku.

Ponadto plastikowa klawiatura nie jest mocna i trwała, jak inne lekkie drewniane klawiatury, które są znacznie mocniejsze. Kiedy jednak patrzymy bez dotykania, nie mamy wrażenia, że ​​rzeczywiście jest plastikowy i to właśnie oszukuje czujność wielu osób. Ale gdy tylko zaczniesz na nim grać, jest już za późno na powrót i po prostu musisz przyzwyczaić się do korzystania z tej klawiatury.

Wysoka cena sprzedaży

Kupowanie fortepianu to nie kupowanie pary butów dla kaprysu. Jest to czasochłonny zakup, ponieważ jego cena jest bardzo droga i całkowicie poza zasięgiem wielu użytkowników. Aby mieć Bird DP 1 w domu, naprawdę trzeba pracować i zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ jego cena sprzedaży jest bardzo wysoka, co nie każdemu przypadnie do gustu. Rozumiemy, że dzięki pięknym wykończeniom i akcesoriom dostarczanym bezpośrednio przy zakupie producentowi nie jest łatwo ustalić przystępną cenę dostępną dla wszystkich. Teraz, gdy już wiesz, możesz poświęcić trochę czasu, aby zaoszczędzić pieniądze i pozwolić sobie na zakup tego pianina, abyś mógł uczyć się w spokoju w domu, bez konieczności podróżowania. Co więcej, ten projektant musi spróbować wycenić to urządzenie na wysokość tych, którzy nie mają wystarczających środków.